пʼятниця, 31 травня 2019 р.
Оголошення для батьків майбутніх першокласників
Оголошення для батьків майбутніх першокласників
Шановні батьки!
Станом на 31 травня вільних місць для зарахування 21!!!
середа, 22 травня 2019 р.
Районний тур Всеукраїнської виставки "Знай і люби свій край"
16.05.19 відбулося нагородження з образотворчого мистецтва Лінської Ярослави, яка у районному турі Всеукраїнської виставки "Знай і люби свій край" отримала перше місце у номінації " Живопис" з роботою Леся Українка" та 3 місце отримала Осетинська Ярослава "Рідна Хата"
Лауреат обласного конкурсу "Промисловість надихає" - Соня Білодід
14.05.19 відбувся Стем-захід у якому Соня Білодід стала лауреатом обласного конкурсу " Промисловість надихає" у номінації "Стем team"(футболка) та отримала 1 місце, а також отримала диплом за Стем прикрасу.
Щодо шкільної форми в закладі
ШАНОВНІ УЧНІ, БАТЬКИ, ПРАЦІВНИКИ ЗАКЛАДУ!
Рішенням звітної конференції учнівської організації «Лідер» від 10 травня 2019 року та наради при директору від 20 травня 2019 року щодо шкільної форми визначено:
1. Святкова форма: вишиванка або світлий верх і темний низ;
2. Повсякденна форма: діловий класичний стиль (дивись на стенді І поверху біля каб. 4А кл.)
3. Забороняється: короткі спідниці, короткі та пляжні шорти, брюки та джинси з прорізями, з надто блискучою фурнітурою, прозорі сукні, спідниці та блузки, в тому числі одяг з прозорими вставками, пляжне взуття, декольте.
4. Згідно санітарно-гігієнічних норм з метою не розповсюдження педикульозу, попередження травматизму забороняється ходити з довгим незібраним волоссям.
четвер, 16 травня 2019 р.
пʼятниця, 10 травня 2019 р.
вівторок, 7 травня 2019 р.
Поради медсестри щодо вітряної віспи.
Вітрянка у дітей: період інкубації, основні симптоми, перші ознаки хвороби і стадії. Як лікується вітрянка у дітей
Дитячий вік завжди знаменується різними хворобами, уникнути яких мало кому вдається. Кожному з вас знайома вітрянка, при якій малоприємні сверблячі пухирці отруюють життя малечі.
Батьки по-різному ставляться до даного захворювання: одні мами бояться вітрянки у дітей як вогню, а інші навіть спеціально контактують з хворими дітьми, щоб їх чадо перехворіло в дитячому віці і набуло стійкий імунітет. І роблять це тому, що діти легко переносять вітрянку, коли дорослій людині вона дається дуже складно.
Вітрянка у дітей – це небезпечне захворювання вірусної етіології, яке може уразити людину в будь-який момент, але в зрілому віці і підлітки, і дорослі, нею хворіють важче, ніж дітвора. Захворювання викликає небезпечний вірус зі звучною назвою Варіцелла-Зостер (ВВЗ), відкриття якого відбулося в 1958 році.
Що являє собою вітряна віспа – вітрянка
З назви захворювання можна зрозуміти, що вірус-збудник літає по повітрю і передається повітряно-крапельним шляхом. Вітрянка – досить заразна хвороба, викликана вірусом герпесу. І коли він поселяється в організмі людини, то там він буде все життя. У рік близько півтора мільйона людей стають об’єктом ураження вітряну віспу, причому на дітей, які не досягли 12-річного віку, припадає 90% всіх випадків. У дитячому саду діти найчастіше підхоплюють вітрянку з наступної причини: якщо хоча б одна дитина стає носієм вірусу в гострій стадії, то іншим «братам» групи практично неможливо уникнути зараження.
Як відбувається зараження вітряну віспу у дітей
Багато батьків помилково думають, що зараження вітрянкою походить від контакту з зудять бульбашками, і саме вони є джерелом зараження. Але небезпека вірусами криється в краплинах слизу з носоглотки хворого малюка. З цієї причини за два дні до того, як на тілі дитини почне виступати бульбашки, його інфікований організм стає джерелом зараження людей, які оточують його. Заразитися можна при спільних іграх, тісному контакті, розмові, та й просто при знаходженні в одній кімнаті. Вірус з носоглотки хворого малюка потрапляє в повітря, який вдихають діти і дорослі. Вірус осідає на слизовій глотки, ротової порожнини, носової порожнини, і зі струмом лімфи і крові стрімко розноситься по всьому організму, активно розмножуючись.
Інкубаційний період триває від 7 до 21 днів, і протягом цього періоду вірус ніяким чином не дає про себе знати, і малюка нічого не турбує. Вірус володіє високою летючістю, і він легко долає відстань у двадцять метрів, успішно проникаючи в дихальні шляхи здорової людини. Тому заразитися можна навіть через вентиляцію. Зараження може наступити і від дорослої людини, що хворіє на оперізуючий лишай. Це захворювання, як і вітрянка, має одного збудника – винуватцем є вірус герпесу Варіцелла-Зостер.
Симптоми вітрянки у дітей та стадії перебігу захворювання
Вітряна віспа у малюків протікає в декілька етапів, які мають свої відмітні особливості:
1. Протягом інкубаційного періоду, який триває від 7 до 21 днів, йде активне розмноження вірусу, і зовні захворювання ніяк не проявляється.
2. Продромальний період. Якщо дитина маленька, то він може бути відсутнім або його протягом супроводжуватиметься несуттєвими проявами. Дана стадія може тривати 24 години або трохи більше, а за зовнішніми проявами захворювання може напоминаться стандартну застуду з наступними симптомами і першими ознаками:
• Підвищення температури. У більшості випадків це невисоке підвищення;
• Слабкість і озноб;
• Втрата апетиту;
• Можливо, на певних ділянках тіла можуть виступити ненадовго червонуваті плями;
• Першіння в горлі.
3. Коли на тілі дитини почнуть з’являтися пухирчасті висипи, то цей період буде супроводжуватися різким стрибком температури і деколи на градуснику показує 39-40 градусів. Згідно з лікарським спостереженням, чим вище піднімається стовпчик термометра, тим більше буде сверблячих пухирців на тілі, а сама хвороба буде протікати важче. Якщо хвороба протікає в легкій формі, то підвищення температури буде несуттєвим, або його взагалі не буде. І тільки висип, що з’явилася на всьому тілі, буде свідчити про вітряну віспу.
Як виглядає вітряна віспа у дитини.
Кожному батьку потрібно знати, як виглядає на тілі вітрянка у дітей, щоб не пропустити перші основні симптоми і не помилитися з діагнозом.
Ось що потрібно знати:
• В перший день захворювання шкіра малюка покривається червоними прищиками, що нагадують укуси комах.
• Далі прищики перетворюються в пухирці, всередині яких знаходиться рідина. Прищики мають червону обідок. Коли рідина в бульбашці помутніє, він лопається.
• Коли лопнув міхурець підсохне, зверху він покривається скоринкою. Незважаючи на те, що вони сильно сверблять, не можна дозволяти дитині здирати їх.
• Всі стадії прояви висипань можуть спостерігатися одночасно, і на тілі дитини можна помітити як червоні цятки, що нагадують укуси комах, так і наповнені рідиною пухирці.
Якась висипка у малюків при вітряній віспі
На всьому тілі у дитини з’являються цятки червонуватого кольору та їх складно відрізнити від звичних укусів комах. Далі висип швидко поширюється на інші ділянки тіла і через час нею покриваються ноги, руки, обличчя і волосисту частину голови. Висипання також змінюють свій зовнішній вигляд: червона цятка набухає і наповнюється рідиною. Через 8-10 годин бульбашка лопне, і цей процес супроводжується сильним свербінням. Лопнув міхур підсохне, і його поверхня затягнеться скоринкою, але на тілі стрімко з’являються все нові прищики. І вони також зазнають подібний цикл. Якщо уважно придивитися до уражених ділянок тіла, то можна помітити одночасно всі стадії висипання, причому кожне наступне супроводжується підняттям температури. На тілі може бути кілька сотень і навіть тисяч бульбашок, які можуть поширитися навіть на статеві органи, слизові ротової порожнини, очі. Якщо випадок захворювання важкий, то бульбашки можуть бути навіть на долонях і підошвах.
Висипання тривають від 4 до 8 днів, і потім починається стадія одужання. Приблизно через тиждень скоринки жовтувато-коричневого кольору, які утворилися на місці бульбашок, починають відвалюватися, і на шкірі від них не залишається і сліду. Але це можливо в тому випадку, якщо мати пильно стежила за своєю дитиною, не дозволяючи йому чесати ранки і здирати ненависні скоринки, доставляють дискомфорт. Якщо ж мати не побачила, і дитина здер скоринку, то в ранку може потрапити інфекція і це може привезти до появи «оспинки», і ця ознака залишиться з людиною на все життя. Коли на тілі малюка виступив останній пухирець, потрібно відрахувати п’ять днів – тепер дитина не представляє небезпеки для оточуючих і не є джерелом зараження. Тепер з ним можна гуляти на вулиці на дитячому майданчику, і це не небезпечно для оточуючих, незважаючи на те, що у нього на тілі будуть безліч подсохших ранок від бульбашок, що лопнули.
Як лікувати дітей від вітрянки
Як лікується вітрянка у дітей? Вітрянка – це специфічне захворювання, при якому не потрібно особливого лікування. Вірус ніяк не реагує на антибактеріальну терапію і антибіотики. Якщо дитина підхопив малоприємний вірус, то лікування буде полягати в тому, щоб подолати симптоми захворювання:
• Коли стовпчик на термометрі стрімко біжить вгору, та позначка в 38 градусів залишається позаду, важливо дати дитині препарат, що знижує жар. Це може бути парацетамол або ібупрофен. ВАЖЛИВО! При вітряній віспі забороняється давати дитині аспірин.
• Якщо у дитини немає апетиту, не потрібно примушувати його їсти. Але що важливо – це давати йому рясне тепле питво.
• Уважно спостерігати за появою нових бульбашок. І робити все можливе, щоб малюк не здирав підсохлі скоринки, інакше на тілі залишаться віспини на все життя.
• Для змазування лопнули бульбашок можна застосовувати зеленку – вона має підсушують ефектом і дозволяє контролювати нові висипання. Можна використовувати 2-3% настойку йоду або водний розчин марганцевокислого калію.
• Якщо малюк не може впоратися з сильним свербінням, слід дати йому препарати від алергії – їх підбере і випише лікар.
• Рекомендується переносити хворобу в ліжку в тому випадку, якщо дитину турбує лихоманка та інтоксикація від вірусної інфекції.
Лікування вітрянки у малюків здійснюється в домашніх умовах, але у поодиноких випадках можуть виникнути ускладнення, і тоді лікар запропонує поїхати в лікарню.
Важливе завдання батьків – полегшити стан малюка, збити температуру і зменшити дискомфорт від висипки, яка постійно свербить. Рекомендуємо прислухатися до порад фахівців, і виконувати їх не складе ніякої праці:
• Підтримуйте в квартирі прохолоду, так як свербіж стане сильніше при спеці, коли буде виділятися піт.
• Обов’язково купайте дитину, так як прохолодна вода допомагає знизити свербіж. Купайте малюка по кілька разів в день. Відмінним ефектом володіє слабкий розчин марганцівки або соди, який допоможе підсушити ранки і скоротити дискомфорт від сверблячки. Пошкоджену шкіру витирати не треба, достатньо лише промокнути її м’яким рушником.
• Кожен день потрібно міняти одяг, яка повинна бути просторою і обов’язково з легких бавовняних тканин. Постільна білизна теж треба міняти раз в день.
• Якщо дитина зовсім маленька, то на ніч слід одягати йому легкі рукавички – це дозволить захистити малюка від розчісування. Не можна допустити, щоб в ранку потрапила інфекція, так як це викличе запальний процес, що призведе до того, що оспинка від ранки залишиться дитині на все життя. Аналогічний результат можна чекати в тому випадку, якщо скоринки здирати насильно. Пам’ятайте, що вони повинні сповзти самостійно.
• У разі якщо лікар порадив мазати сверблячі ранки антигістамінної маззю, потрібно акуратно її використовувати. Зона нанесення повинна обмежитися лише бульбашкою.
Після того як на тілі з’явиться останній пухирець, має пройти 5 днів, і тепер можна спокійно виходити з дитиною на вулицю. Незважаючи на слабкість, викликану хворобою, дитина не зможе заразити інших людей. Про дитячому садку на деякий час краще забути, якщо така можливість є. Малюк ще слабкий і йому потрібні сили для відновлення.
Профілактичні заходи від вітрянки у дітей
Одним з найбільш ефективних способів захисту дитини від вітрянки вважається вакцинація, але робити подібні маніпуляції можна лише за бажання батьків. Коли дитині буде зроблене щеплення, він протягом 10 років перебуває під захистом. І якщо у нього відбудеться контакт з хворою людиною, він перехворіє в легкій формі або взагалі не захворіє. Більшість матерів небезпідставно вважають, що вакцинувати дитину від вітрянки не слід, так як в такому юному віці дитячий організм добре переносить хворобу, якщо порівнювати з перебігом захворювання у підлітків і дорослих людей. Перехворівши, дитина набуває імунітет і буде захищений від хвороби на все життя.
Але в даному питанні суперечки не вщухають. Одні фахівці стверджують, що вакцинація потрібна з тієї причини, що вітряна віспа може викликати ускладнення під час хвороби. До того ж в організмі поселяється вірус герпесу, який в майбутньому може викликати оперізувальний лишай.
Рішення про вакцину батьки повинні приймати самостійно, проаналізувавши всі позитивні та негативні сторони.
Важливо знати кожній мамі: згідно з дослідженнями, зі ста дітей, яких прищепили від вітряної віспи, близько 90%-95% не захворіють цим вірусним захворюванням. До того ж, шанси захворіти оперізувальним лишаєм в майбутньому мінімальні. Решта 5% якщо захворіють, то в легкій формі. Вакцина може діяти досить тривалий термін – від 10 до 20 років.
Важлива інформація! Якщо ваша дитина вступив в контакт з носієм вірусу вітряної віспи, у батьків є 96 годин на те, щоб прийняти рішення про проведення вакцинації. Якщо ви це час пропустіть, щеплення не буде володіти необхідним ефектом, і ваша дитина точно занедужає вітрянкою. У дитячих садках, у випадках виявлення захворювання у дитини, оголошується карантин, термін якого дорівнює 21 днів.
Дитячий вік завжди знаменується різними хворобами, уникнути яких мало кому вдається. Кожному з вас знайома вітрянка, при якій малоприємні сверблячі пухирці отруюють життя малечі.
Батьки по-різному ставляться до даного захворювання: одні мами бояться вітрянки у дітей як вогню, а інші навіть спеціально контактують з хворими дітьми, щоб їх чадо перехворіло в дитячому віці і набуло стійкий імунітет. І роблять це тому, що діти легко переносять вітрянку, коли дорослій людині вона дається дуже складно.
Вітрянка у дітей – це небезпечне захворювання вірусної етіології, яке може уразити людину в будь-який момент, але в зрілому віці і підлітки, і дорослі, нею хворіють важче, ніж дітвора. Захворювання викликає небезпечний вірус зі звучною назвою Варіцелла-Зостер (ВВЗ), відкриття якого відбулося в 1958 році.
Що являє собою вітряна віспа – вітрянка
З назви захворювання можна зрозуміти, що вірус-збудник літає по повітрю і передається повітряно-крапельним шляхом. Вітрянка – досить заразна хвороба, викликана вірусом герпесу. І коли він поселяється в організмі людини, то там він буде все життя. У рік близько півтора мільйона людей стають об’єктом ураження вітряну віспу, причому на дітей, які не досягли 12-річного віку, припадає 90% всіх випадків. У дитячому саду діти найчастіше підхоплюють вітрянку з наступної причини: якщо хоча б одна дитина стає носієм вірусу в гострій стадії, то іншим «братам» групи практично неможливо уникнути зараження.
Як відбувається зараження вітряну віспу у дітей
Багато батьків помилково думають, що зараження вітрянкою походить від контакту з зудять бульбашками, і саме вони є джерелом зараження. Але небезпека вірусами криється в краплинах слизу з носоглотки хворого малюка. З цієї причини за два дні до того, як на тілі дитини почне виступати бульбашки, його інфікований організм стає джерелом зараження людей, які оточують його. Заразитися можна при спільних іграх, тісному контакті, розмові, та й просто при знаходженні в одній кімнаті. Вірус з носоглотки хворого малюка потрапляє в повітря, який вдихають діти і дорослі. Вірус осідає на слизовій глотки, ротової порожнини, носової порожнини, і зі струмом лімфи і крові стрімко розноситься по всьому організму, активно розмножуючись.
Інкубаційний період триває від 7 до 21 днів, і протягом цього періоду вірус ніяким чином не дає про себе знати, і малюка нічого не турбує. Вірус володіє високою летючістю, і він легко долає відстань у двадцять метрів, успішно проникаючи в дихальні шляхи здорової людини. Тому заразитися можна навіть через вентиляцію. Зараження може наступити і від дорослої людини, що хворіє на оперізуючий лишай. Це захворювання, як і вітрянка, має одного збудника – винуватцем є вірус герпесу Варіцелла-Зостер.
Симптоми вітрянки у дітей та стадії перебігу захворювання
Вітряна віспа у малюків протікає в декілька етапів, які мають свої відмітні особливості:
1. Протягом інкубаційного періоду, який триває від 7 до 21 днів, йде активне розмноження вірусу, і зовні захворювання ніяк не проявляється.
2. Продромальний період. Якщо дитина маленька, то він може бути відсутнім або його протягом супроводжуватиметься несуттєвими проявами. Дана стадія може тривати 24 години або трохи більше, а за зовнішніми проявами захворювання може напоминаться стандартну застуду з наступними симптомами і першими ознаками:
• Підвищення температури. У більшості випадків це невисоке підвищення;
• Слабкість і озноб;
• Втрата апетиту;
• Можливо, на певних ділянках тіла можуть виступити ненадовго червонуваті плями;
• Першіння в горлі.
3. Коли на тілі дитини почнуть з’являтися пухирчасті висипи, то цей період буде супроводжуватися різким стрибком температури і деколи на градуснику показує 39-40 градусів. Згідно з лікарським спостереженням, чим вище піднімається стовпчик термометра, тим більше буде сверблячих пухирців на тілі, а сама хвороба буде протікати важче. Якщо хвороба протікає в легкій формі, то підвищення температури буде несуттєвим, або його взагалі не буде. І тільки висип, що з’явилася на всьому тілі, буде свідчити про вітряну віспу.
Як виглядає вітряна віспа у дитини.
Кожному батьку потрібно знати, як виглядає на тілі вітрянка у дітей, щоб не пропустити перші основні симптоми і не помилитися з діагнозом.
Ось що потрібно знати:
• В перший день захворювання шкіра малюка покривається червоними прищиками, що нагадують укуси комах.
• Далі прищики перетворюються в пухирці, всередині яких знаходиться рідина. Прищики мають червону обідок. Коли рідина в бульбашці помутніє, він лопається.
• Коли лопнув міхурець підсохне, зверху він покривається скоринкою. Незважаючи на те, що вони сильно сверблять, не можна дозволяти дитині здирати їх.
• Всі стадії прояви висипань можуть спостерігатися одночасно, і на тілі дитини можна помітити як червоні цятки, що нагадують укуси комах, так і наповнені рідиною пухирці.
Якась висипка у малюків при вітряній віспі
На всьому тілі у дитини з’являються цятки червонуватого кольору та їх складно відрізнити від звичних укусів комах. Далі висип швидко поширюється на інші ділянки тіла і через час нею покриваються ноги, руки, обличчя і волосисту частину голови. Висипання також змінюють свій зовнішній вигляд: червона цятка набухає і наповнюється рідиною. Через 8-10 годин бульбашка лопне, і цей процес супроводжується сильним свербінням. Лопнув міхур підсохне, і його поверхня затягнеться скоринкою, але на тілі стрімко з’являються все нові прищики. І вони також зазнають подібний цикл. Якщо уважно придивитися до уражених ділянок тіла, то можна помітити одночасно всі стадії висипання, причому кожне наступне супроводжується підняттям температури. На тілі може бути кілька сотень і навіть тисяч бульбашок, які можуть поширитися навіть на статеві органи, слизові ротової порожнини, очі. Якщо випадок захворювання важкий, то бульбашки можуть бути навіть на долонях і підошвах.
Висипання тривають від 4 до 8 днів, і потім починається стадія одужання. Приблизно через тиждень скоринки жовтувато-коричневого кольору, які утворилися на місці бульбашок, починають відвалюватися, і на шкірі від них не залишається і сліду. Але це можливо в тому випадку, якщо мати пильно стежила за своєю дитиною, не дозволяючи йому чесати ранки і здирати ненависні скоринки, доставляють дискомфорт. Якщо ж мати не побачила, і дитина здер скоринку, то в ранку може потрапити інфекція і це може привезти до появи «оспинки», і ця ознака залишиться з людиною на все життя. Коли на тілі малюка виступив останній пухирець, потрібно відрахувати п’ять днів – тепер дитина не представляє небезпеки для оточуючих і не є джерелом зараження. Тепер з ним можна гуляти на вулиці на дитячому майданчику, і це не небезпечно для оточуючих, незважаючи на те, що у нього на тілі будуть безліч подсохших ранок від бульбашок, що лопнули.
Як лікувати дітей від вітрянки
Як лікується вітрянка у дітей? Вітрянка – це специфічне захворювання, при якому не потрібно особливого лікування. Вірус ніяк не реагує на антибактеріальну терапію і антибіотики. Якщо дитина підхопив малоприємний вірус, то лікування буде полягати в тому, щоб подолати симптоми захворювання:
• Коли стовпчик на термометрі стрімко біжить вгору, та позначка в 38 градусів залишається позаду, важливо дати дитині препарат, що знижує жар. Це може бути парацетамол або ібупрофен. ВАЖЛИВО! При вітряній віспі забороняється давати дитині аспірин.
• Якщо у дитини немає апетиту, не потрібно примушувати його їсти. Але що важливо – це давати йому рясне тепле питво.
• Уважно спостерігати за появою нових бульбашок. І робити все можливе, щоб малюк не здирав підсохлі скоринки, інакше на тілі залишаться віспини на все життя.
• Для змазування лопнули бульбашок можна застосовувати зеленку – вона має підсушують ефектом і дозволяє контролювати нові висипання. Можна використовувати 2-3% настойку йоду або водний розчин марганцевокислого калію.
• Якщо малюк не може впоратися з сильним свербінням, слід дати йому препарати від алергії – їх підбере і випише лікар.
• Рекомендується переносити хворобу в ліжку в тому випадку, якщо дитину турбує лихоманка та інтоксикація від вірусної інфекції.
Лікування вітрянки у малюків здійснюється в домашніх умовах, але у поодиноких випадках можуть виникнути ускладнення, і тоді лікар запропонує поїхати в лікарню.
Важливе завдання батьків – полегшити стан малюка, збити температуру і зменшити дискомфорт від висипки, яка постійно свербить. Рекомендуємо прислухатися до порад фахівців, і виконувати їх не складе ніякої праці:
• Підтримуйте в квартирі прохолоду, так як свербіж стане сильніше при спеці, коли буде виділятися піт.
• Обов’язково купайте дитину, так як прохолодна вода допомагає знизити свербіж. Купайте малюка по кілька разів в день. Відмінним ефектом володіє слабкий розчин марганцівки або соди, який допоможе підсушити ранки і скоротити дискомфорт від сверблячки. Пошкоджену шкіру витирати не треба, достатньо лише промокнути її м’яким рушником.
• Кожен день потрібно міняти одяг, яка повинна бути просторою і обов’язково з легких бавовняних тканин. Постільна білизна теж треба міняти раз в день.
• Якщо дитина зовсім маленька, то на ніч слід одягати йому легкі рукавички – це дозволить захистити малюка від розчісування. Не можна допустити, щоб в ранку потрапила інфекція, так як це викличе запальний процес, що призведе до того, що оспинка від ранки залишиться дитині на все життя. Аналогічний результат можна чекати в тому випадку, якщо скоринки здирати насильно. Пам’ятайте, що вони повинні сповзти самостійно.
• У разі якщо лікар порадив мазати сверблячі ранки антигістамінної маззю, потрібно акуратно її використовувати. Зона нанесення повинна обмежитися лише бульбашкою.
Після того як на тілі з’явиться останній пухирець, має пройти 5 днів, і тепер можна спокійно виходити з дитиною на вулицю. Незважаючи на слабкість, викликану хворобою, дитина не зможе заразити інших людей. Про дитячому садку на деякий час краще забути, якщо така можливість є. Малюк ще слабкий і йому потрібні сили для відновлення.
Профілактичні заходи від вітрянки у дітей
Одним з найбільш ефективних способів захисту дитини від вітрянки вважається вакцинація, але робити подібні маніпуляції можна лише за бажання батьків. Коли дитині буде зроблене щеплення, він протягом 10 років перебуває під захистом. І якщо у нього відбудеться контакт з хворою людиною, він перехворіє в легкій формі або взагалі не захворіє. Більшість матерів небезпідставно вважають, що вакцинувати дитину від вітрянки не слід, так як в такому юному віці дитячий організм добре переносить хворобу, якщо порівнювати з перебігом захворювання у підлітків і дорослих людей. Перехворівши, дитина набуває імунітет і буде захищений від хвороби на все життя.
Але в даному питанні суперечки не вщухають. Одні фахівці стверджують, що вакцинація потрібна з тієї причини, що вітряна віспа може викликати ускладнення під час хвороби. До того ж в організмі поселяється вірус герпесу, який в майбутньому може викликати оперізувальний лишай.
Рішення про вакцину батьки повинні приймати самостійно, проаналізувавши всі позитивні та негативні сторони.
Важливо знати кожній мамі: згідно з дослідженнями, зі ста дітей, яких прищепили від вітряної віспи, близько 90%-95% не захворіють цим вірусним захворюванням. До того ж, шанси захворіти оперізувальним лишаєм в майбутньому мінімальні. Решта 5% якщо захворіють, то в легкій формі. Вакцина може діяти досить тривалий термін – від 10 до 20 років.
Важлива інформація! Якщо ваша дитина вступив в контакт з носієм вірусу вітряної віспи, у батьків є 96 годин на те, щоб прийняти рішення про проведення вакцинації. Якщо ви це час пропустіть, щеплення не буде володіти необхідним ефектом, і ваша дитина точно занедужає вітрянкою. У дитячих садках, у випадках виявлення захворювання у дитини, оголошується карантин, термін якого дорівнює 21 днів.
четвер, 2 травня 2019 р.
110 - річниця з дня народження Олеся Коваля
02 квітня в КЗ Підгородненський НВК №1 пройшов захід, присвячений 110 - річниці з дня народження нашого земляка, митця, кобзаря Олеся Коваля. Дуже дякуємо організаторам та учасникам цього заходу !
Зустріч учнів 8-11 класів з гінекологом Тітовою С.В.
Зустріч старшокласників з лікарем гінекологом Тітовою Світланою Василівною. Учні отримали інформацію щодо репродуктивного здоров'я, здорового способу життя та потреби дбати про власне здоров'я.
Підписатися на:
Дописи (Atom)