понеділок, 29 січня 2018 р.

Пам'ятай їх подвиг. Крути


Павло ТИЧИНА

ПАМ'ЯТІ ТРИДЦЯТИ
На Аскольдовій могилі 
Поховали їх — 
Тридцять мучнів українців, 
Славних, молодих… 
На Аскольдовій могилі 
Український цвіт! — 
По кривавій по дорозі 
Нам іти у світ. 
На кого посміла знятись 
Зрадника рука? — 
Квитне сонце, грає вітер 
І Дніпро-ріка… 
На кого завзявся Каїн? 
Боже, покарай! — 
Понад все вони любили 
Свій коханий край. 
Вмерли в Новім Заповіті 
З славою святих. — 
На Аскольдовій могилі 
Поховали їх
Бій під Кру́тами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина.
Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.
У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не залізничним шляхом, як задумувалося, а на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі[4].
Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.
Сучасників особливо вразило поховання 27 сильних в повному розквіті сил юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені. На похороні в Києві біля Аскольдової Могили голова Української Центральної РадиМихайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти».


неділя, 28 січня 2018 р.

Юні дзюдоїсти прославляють наш заклад

27.01.2018р. Пройшли змагання Чемпіонат міста Дніпро з дзюдо серед юнаків 2009р.н. та дівчат  2008-2009рр.н. В них прийняли участь 148 спортсменів та такі команди: м.Підгородне, м. Синельниково , м.Дніпро, м.Харків, м.Нікополь, м.Тернівка, м.Покров, м.Марганець, м.Кам,янське.
 2 місце зайняла Скрипник Софія з 4-А та 3 місце Абдулаєва Карина з 4-А.
Вітаємо юних спортсменів!

Змагання зі стрітболу.

В ЧЕТВЕР   25.01- В КЗ ПІДГОРОДНЕНСЬКИЙ НВК№1  ВІДБУЛИСЯ    РАЙОННІ   ЗМАГАННЯ  ЗІ СТРІТБОЛУ.  ЗБІРНА КОМАНДА ХЛОПЦІВ НАШОГО ЗАКЛАДУ ЗАЙНЯЛА  I МІСЦЕ.                                                                                                                 СКЛАД КОМАНДИ: БАШТАННИК ВЛАДИСЛАВ 11 КЛАС, АБДУЛАЄВ ОЛЕГ 11 КЛАС , ХВОРОСТІНКА  МАКСИМ 10 КЛАС, ТЕСЛЯ  МАКСИМ 10 КЛАС.



 ЗБІРНА КОМАНДА ДІВЧАТ ЗАЙНЯЛА  V МІСЦЕ. СКЛАД КОМАНДИ : БОРЩ КАРИНА 11 КЛАС, СУПУКАРЬОВА ВІКТОРІЯ 11 КЛАС,  ОЛІЙНИК  ДАР'Я 8-А КЛАС, ГАНЖА АНАСТАСІЯ 8-А КЛАС, МАХНО ЛІЗА 8-А КЛАС




пʼятниця, 26 січня 2018 р.

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту


Голокост - Це цілеспрямоване масове винищення нацистами в 1933-1945 роках єврейського народу, слов'ян, циган , Фізично і розумово неповноцінних людей. За цей період націонал - соціалістами було жорстоко вбито близько 6000000 євреїв (близько 60% всієї нації), велика частина з яких загинула під час Другої світової війни в ході операції "остаточне вирішення єврейського питання". Щоб зрозуміти, що таке холокост, варто звернутися до етимології цього слова, яке на давньогрецькому означає "всеспалення".

Нацисти, які проголосили німців "вищою расою", вважали євреїв, слов'ян, душевно і фізично хворих людей, а також циган "недолюдей". ? Керуючись расистськими і антисемітськими переконаннями, нацисти поставили за мету повне знищення цих категорій населення у всьому світі. Початком кампанії стала ізоляція євреїв і циган у гетто, позбавлення їх майна, а також стерилізація і умертвіння душевно хворих людей в рамках програми "расової гігієни".

Голокост відомий не тільки своїми масштабами, а й антигуманними, звірячими методами винищення людей. У створених нацистами "таборах смерті" людей примушували до рабської праці, ставили над ними жорстокі медичні експерименти і масово вбивали в газових камерах, не шкодуючи жінок, старих і дітей. Багато людей також померли від голоду, знемоги і внаслідок жорстокого поводження. Крім цього, по всій Європі відбувалися масові розстріли і спалення тих, хто був віднесений до категорії "неповноцінних". Голокост закінчився з перемогою союзницьких військ у Другій світовій війні і падінням нацистського режиму.


неділя, 21 січня 2018 р.

КІР

КІР

Кір — це інфекційна хвороба, збудником якої є вірус. Найчастіше  хворіють діти без щеплень, які відвідують дитсадки й школи. Але дорослі та підлітки, яким не робили вакцинацію, також можуть захворіти.
Вірус кору дуже легкий і може розноситися потоком повітря, тому заразитися можна, перебуваючи в одному приміщенні з хворим. Але швидко гине в зовнішньому середовищі і не передається через побутові предмети (постіль, одяг) або третіх осіб, які контактували з інфікованими.
На кір хворіють лише люди, і зараження відбувається тільки від людини до людини.
Перші півроку після народження дитина має материнський імунітет від кору, але ближче до року він слабшає і необхідна вакцинація. Якщо ж мати дитини не хворіла й не робила щеплення, дитина імунітету не матиме.
Основні симптоми
Зазвичай на кір хворіють один раз. Повторні випадки трапляються вкрай рідко.
«Заразитися може будь-яка людина, що не має імунітету. Симптоми кору: висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання й пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку», — повідомляє МОЗ.
Вірус кору послаблює імунітет і знижує здатність організму боротися з іншими хворобами. Від моменту зараження до захворювання минає від 7 до 21 дня. Це прихований період хвороби.
У період захворювання починається висока температура, сильний головний біль, нежить, відсутність апетиту й слабкість. Потім — нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, інколи гнійні виділення). Рожеві крапкові висипання з’являються на другий-третій день. На слизовій оболонці ясен, щік та губ — білуваті цятки. Їх можна побачити ще до появи висипу на тілі.
На 4-5 день хвороби на шкірі голови, обличчі, за вухами з’являється висип, пізніше розповсюджується на тіло, руки й ноги. Зазвичай виглядає як дрібні рожево-червоні цятки і пухирці, що поступово перетворюються на більші плями. У цей період стан хворого може погіршуватися. Висип зникає у зворотньому з появою порядку. Відтак стан хворого починає покращуватися.
 Профілактика та лікування
Основним способом профілактики є вакцинація, яка і забезпечує захист від кору. В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб — кору, епідемічного паротиту та краснухи. Вакцину закуповує Міністерство охорони здоров’я через міжнародні закупівлі ЮНІСЕФ за бюджетні кошти. Останнім часом батьки дедалі частіше відмовляються від вакцинації дітей.
Якщо ж дитина чи доросла людина захворіла, хворого обов’язково ізолюють, а також роблять дезінфекцію приміщення. Якщо дитина хворіє без ускладнення, лікування можна проходити вдома, дорослих зазвичай госпіталізують.
Висип не лікують. Спочатку тіло вкривається висипаннями повністю, стає червоною плямою, згодом висип зникне. Розчісувати його не можна — можуть утворитися рани. Лікарі радять також не мочити і не розтирати висип. Поки він не зійде, варто залишатися в ліжку.
На сайті МОЗ України розміщено інформацію щодо наявності вакцин у регіонах та календар профілактичних щеплень.

Вірусні гепатити

Вірусні гепатити


Вірусні гепатити (hepatites virosae) група інфекційних хвороб печінки з фекально-оральним і рановим механізмами зараження, що перебігають з інтоксикацією, збільшенням печінки, порушенням її функції та жовтяницею або безсимптомно.
Причини виникнення захворювання. На сьогодні відомо 8 збудників вірусних гепатитів, які позначаються літерами А, В, С, D, Е, F, G і ТТV. Вони належать до різних родин вірусів; збудники гепатитів B, G і TTV свій генетичний матеріал містять у ДНК, решта вірусів у РНК.
Умови виникнення і поширення захворювання. Гепатити А та Е належать до типових кишкових інфекцій, оскільки передаються за допомогою фекальноорального механізму. Джерелом збудника є хворі на будь-яку клінічну форму цих гепатитів. Найбільша їх заразливість припада є на початковий період хвороби, з появою жовтяниці виділення вірусу хворим припиняється. Здорове вірусоносійство не відзначається. Основними факторами передачі збудників є вода і харчові продукти. Описано чимало водних і харчових епідемій.
Сприйнятливість до гепатиту А, очевидно, більша, ніж до гепатиту Е. Тому на перший хворіють переважно діти віком від 5 до 14 років, на другий особи у віці 15-30 років. При обох гепатитах відзначається осінньо-зимова сезонність захворюваності. Після перенесеної хвороби залишається стійкий імунітет.
Джерелом збудника є хворі та носії вірусу. Заразний період у хворих досить тривалий: при гепатиті В припадає на останні тижні інкубації і перші 3-4 тиж. хвороби, при гепатиті С ще довший.
Розрізняють дві категорії вірусоносіїв: реконвалесценти, які перенесли гепатит; особи, котрі в минулому не хворіли.
Частота вірусоносійства у декілька разів перевищує число хворих. Строки його можуть коливатись від кількох тижнів до декількох років і навіть десятків років. Тривале носійство, як правило, свідчить про розвиток хронічного гепатиту.
Клінічні прояви. Інкубаційний період вірусних гепатитів коливається від 3-6 тиж. до 3-6 міс.
Варіантів клінічного перебігу хвороби багато. Найчастіше патологічні зміни в печінці не супроводжуються жодними клінічними проявами. Це так звана субклінічна форма вірусного гепатиту.
Рідше виявляється безжовтянична форма, при якій хворі скаржаться на стан здоровя, у них виявляють збільшення печінки і порушення її функції, але немає жовтяниці. Ще рідше гепатит перебігає з жовтяницею. Але саме хворі з жовтяничною формою найчастіше потрапляють у поле зору лікаря, тому що жовтий колір склер і шкіри привертають загальну увагу. Вона може бути різної тяжкості: легка, середньої тяжкості, тяжка і дуже тяжка. Безжовтянична форма вірусного гепатиту, як правило, перебігає легко.
У перебігу гострого вірусного гепатиту розрізняють три пер іоди: початковий, або продромальний; розпалу, або жовтяничний; видужання, чи реконвалесценції.
Частіше захворювання розпочинається поступово або підгостро.
Можливі такі ускладнення гострого вірусного гепатиту: гостра печінкова енцефалопатія (печінкова кома), дискінезія та запалення жовчних шляхів і міхура, загострення і рецидиви (повернення хвороби).

Гострі кишкові інфекції у дітей, симптоми і лікування

Гострі кишкові інфекції у дітей, симптоми і лікування

Серед всіх інфекцій, якими хворіють діти, на другому місці за частотою захворювання знаходяться якраз кишкові – після ГРВІ. Взагалігострі кишкові інфекціїдосить поширені серед усього населення, але така «популярність» у дітей має свої логічні пояснення.
Зараження кишковою інфекцієювідбувається фекально-оральним шляхом, тобто через рот. А посередниками можуть бути брудні руки, немиті фрукти, недотримання гігієнічних норм. Тут за дитиною не встежиш. Взагалі кишковим інфекціям найбільше схильні діти у віці до семи років. Адже дитячий імунітет до хвороботворних бактерій і вірусів дуже слабкий у порівнянні з дорослим. Особливо це стосується новонароджених.
Кишкові інфекції у дітей
Кишкова інфекція – це захворювання, викликане хвороботворними вірусами або бактеріями (дизентерійної паличкою, сальмонелою, стафілококом, паличкою черевного тифу, вібріоном холери), яке вражає слизову шлунково-кишкового тракту. Проникаючи в людський організм, збудники кишкових інфекцій починають активно розмножуватися. У результатіпроцес травлення порушується, а слизова кишечника запалюється – чорну справу зроблено.
Залежно від «винуватця» захворювання, джерела інфікування та ураженої ділянки розрізняють безліч кишкових інфекцій:гастрити, дуоденіти, панкреатити, колітита інші.
У повсякденному житті ми контактуємо з мільярдами різних бактерій. Але природою передбачена ціла система захисту людського організму від чужорідного вторгнення: бактерицидними властивостями володіє слина, отруйний шлунковий сік, сприятлива мікрофлора в кишечнику. Але в певних умовах (наприклад, влітку, коли велика кількість споживаної рідини розбавляє наш шлунковий сік) природний захист слабшає, роблячи нас уразливими до різних патогенних організмів. Зараження відбувається також за умови, коли сили ворога переважають наші власні захисні функції, тобто коли атакуючих нас хвороботворних вірусів і мікробів занадто багато.
Джерел зараженнянавколо дитини нереальна безліч:
неякісні продукти харчування і питна вода;
недотримання правил особистої гігієни: брудні руки, брудні іграшки, контакт з фекаліями (особливо під час прогулянок);
порушення умов зберігання і приготування їжі;
комахи-переносники;
контакт із зараженою землею або піском;
контакт з хворою людиною.

Симптоми кишкової інфекції

Кожен з них може бути джерелом конкретного кишкового захворювання. Діагноз може поставити тільки лікар і тільки після проведення мікробіологічних аналізів. Не дивлячись на те, щокласифікація кишкових інфекційдуже обширна, майже всі вони мають спільні симптоми прояву:
пронос;
блювота;
нудота;
підвищене газоутворення;
болі в животі;
підвищеннятемператури тіла;
відсутність апетиту;
загальна слабкість і нездужання.
Пронос– найвірніша ознака кишкової інфекції на відміну від усіх інших. Якщо у дитини температура або біль у животі – це ще не означає, що у нього кишкова інфекція. А наявність проносу завжди говорить саме про це захворювання. До лікування проносу у дітей необхідно підходити відповідально, не дивлячись на видиму несерйозність захворювання. Тому як справжній виснажливий пронос може бути дуже небезпечним для здоров’я і життя дитини.

Лікування кишкової інфекції у дітей

Якщо дитина починає поносити і (або) рвати, вона стовідсотково хвора, і батькам слід негайно почати вживати певні заходи. Найбільша помилка батьків – прагнення припинити, здавалося б, небажані прояви хвороби. Але в перші години цього робити категорично не можна, тому як блювота і пронос – цезахисна реакція організму, який намагається самоочиститись від токсинів. Зупинка очищення призведе до ще більшої інтоксикації. Більш того, якщо ви точно знаєте, що дитина щось не те з’їла і підвищення температури та біль у животі викликані саме цим, необхідно спровокувати рятівну блювоту або дефекацію (наприклад, постановкою очисної клізми).
Важливо при цьому постійнозаповнювати втрати рідини і мінеральних солей(калію, натрію, кальцію). Зневоднення і демінералізація дуже небезпечні не тільки для здоров’я, але і для життя дитини. Тим більше, у дітей ці процеси відбуваються дуже стрімко, оскільки запаси води і солей в дитячому організмі дуже невеликі, і часто в таких ситуаціях рахунок йде на години. Ви повинні подбати про те, щоб дитина пила багато рідини. Поїти необхідно спеціальними розчинами, порошки для приготування яких продаються в кожній аптеці (наприклад, Регідрон). Але якщо це тимчасово неможливо (під рукою такого не виявилося), давайте дитині пити що завгодно: воду, зелений чай, компот із сухофруктів, відвар родзинок або шипшини – тільки несолодкі. Ніяких соків і молочного!

Засоби від кишкової інфекції у дітей

При гострих кишкових інфекціях застосовуєтьсясольовий розчин: 1 чайна ложка кухонної солі , 4 чайних ложки цукру і 1,5 чайних ложки питної соди на літр води. Поїти дитину потрібно по 2-3 чайних ложки кожні 3-5 хвилин.
Якщо дитина рве, то пити необхідно маленькими порціями, щоб не провокувати повторні напади, – буквально по ковтку, але дуже-дуже часто. Заповнення рідини – найголовніше зараз завдання, в іншому випадку (якщо напоїти не виходить, триває часта блювота) необхідно ставити крапельниці, причому негайно.
Щоб переконається в тому, щонадходження рідини в організмвідбувається в достатній мірі, стежте за сечею дитини: якщо вона світла (в ідеалі – прозора) – дефіциту рідини немає.
Найкраще давати дитинітепле пиття(температури тіла): в такому випадку всмоктування рідини із стінок кишечника в кров відбуватиметься максимально в короткі терміни, що зараз вкрай важливо.

Профілактика кишкових інфекцій


З малих років привчайте дитину до гігієни. Вона повинна обов’язково мити з милом руки після туалету, прогулянки, а також перед їжею. Вчити дітей найкраще власним прикладом;
Якщо ваша дитина грає в пісочниці, стежте, щоб вона не була туалетом для собак і кішок;
Ретельно мийте всі овочі і фрукти, якщо ви збираєтеся їсти їх сирими;
Іграшки дитини повинні бути чистими, адже вона постійно тягне їх до рота;
Зберігайте взуття і вуличний одяг в окремій шафі, своєчасно прибирайте у будинку;
Привчите малюка їсти виключно вдома, так як споживання їжі на вулиці робить дотримання норм гігієни практично неможливим;
Якщо дитина захворіла, необхідно ізолювати її від інших членів сім’ї, забезпечивши спокій, постільний режим і окремий посуд;
Не варто застосовувати ніяких ліків без призначення лікаря. Виняток становлять препарати з лакто- і біфідобактеріями.
Також слід особливо стежити за тим, що ви даєте пити дитині, і, звичайно, п’єте самі. Вода, що тече по трубах наших будинків, нехай навіть потім і очищена різними фільтрами, бажає кращого. Найкращим рішенням тут буде доставити воду для пиття від компаній, які офіційно цим займаються. Така вода відповідає всім санітарним нормам і є безпечною для здоров’я вашої родини.
Якщо профілактика кишкових інфекцій у дітей не дала результату, ви її не вберегли і стан дитини погіршується, – негайно звертайтеся до лікаря. У цьому випадку не варто займатися самолікуванням, так як це може бути небезпечно для здоров’я малюка і навіть його життя.

субота, 20 січня 2018 р.

Перемога в зональних змаганнях з баскетболу





До Дня Соборності України.

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.
Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною.
Ми свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, забезпечення добробуту нинішніх і наступних поколінь українців.


Оголошення


пʼятниця, 12 січня 2018 р.

Вітаємо з перемогою Сірик Валерію!

Вітаємо з перемогою Сірик Валерію, ученицю 10 класу, яка посіла ІІІ місце в обласній олімпіаді з української мови та літератури!

пʼятниця, 5 січня 2018 р.

Канікули під девізом :" Радість, задоволення і користь!".


Перше заняття по ЗФП в 2018 році.

Загальна фізична підготовка (ЗФП) - це процес вдосконалення рухових фізичних якостей, спрямованих на всебічний і гармонійний фізичний розвиток людини. ЗФП сприяє підвищенню функціональних можливостей, загальної працездатності, є основою (базою) для спеціальної підготовки і досягнення високих результатів в обраній сфері діяльності або виді спорту.
Перше заняття по ЗФП в 2018 році. Проводить Остроух О.В.